Ministru prezidents: Ir pamats domāt, ka deputāts Ādamsons ir saistīts ar spiegošanu Krievijas interesēs

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norāda, ka aizdomas par deputāta Jāņa Ādamsona spiegošanu Krievijas labā ir ļoti nopietnas.

Aicināts komentēt Saeimas vairākuma ceturtdien lemto izdot Ādamsonu apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā, Kariņš norādīja, ka tiesībsargājošajām iestādēm ir jāstrādā un jāvieš skaidrība, jo to var noskaidrot tikai tiesa.

Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka aizdomas par Ādamsonu ir ļoti nopietnas.

LETA jau vēstīja, ka Saeimas vairākums šorīt nolēma izdot deputātu Jāni Ādamsonu (S) apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) aģentūrai LETA uzsvēra, ka Ādamsona lietā ir nopietni pierādījumi, kas liecina, ka aizdomas par spiegošanu Krievijas labā ir pamatotas. Kučinskis kā NDK vadītājs esot bijis informēts par šo lietu nedaudz pirms lemšanas par to Saeimā.

NDK priekšsēdētājs norādīja, ka sīkāka informācija būtu jāsniedz Valsts drošības dienestam (VDD) atbilstoši iestādes redzējumam, cik daudz ziņu iespējams publiskot.

VDD aģentūrai LETA apstiprināja, ka dienests šodien veic neatliekamas procesuālās darbības trešdien sāktā kriminālprocesā saistībā ar aizdomām par spiegošanu.