"Barcelona" nespēj uzvarēt pirmajā Čempionu līgas mačā ar Šavi pie stūres

"Barcelona" futbolisti
"Barcelona" futbolisti Foto: EPA/Scanpix

Spānijas futbola klubs FC "Barcelona" otrdien, 23. novembrī, spēlēja neizšķirti pirmajā Čempionu līgas mačā ar Šavi pie stūres.

Barselonas futbolisti savā laukumā spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Lisabonas "Benfica" vienību.

Nedēļas nogalē pie "Barcelona" stūres debitēja kluba leģenda Šavi, kurš otrdien pirmo reizi savu komandu vadīja UEFA Čempionu līgas mačā.

Pirmajā puslaikā rezultāts varēja mainīties divas reizes. Vispirms pēc stūra sitiena bumbu vārtos trieca "Benfica" aizsargs Nikolass Otamendi, taču tiesneši uzskatīja, ka bumba pirms tam bija šķērsojusi gala līniju. Otrā laukuma galā vienā no epizodēm Jusufs Demirs norībināja vārtu pārliktni.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Ronalds Arauho ieraidīja bumbu viesos vārtos, bet aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs. Kompensācijas laikā izcilu iespēju izraut uzvaru izniekoja "Benfica" futbolisti, Harisam Šeferovičam pēc izgājiena divatā pret vienu pretinieku aizsargu sitot bumbu garām vārtiem.

Otrā šīs grupas spēlē Covid-19 skartā Minhenes "Bayern", kas jau nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā, viesos ar rezultātu 2:1 (2:0) uzvarēja Kijevas "Dynamo".

Sniega piemeklētajā Kijevā pirmie vārti tika gūti 14.minūtē, kad ar sitienu atmuguriskā akrobātiskā lēcienā viesus vadībā izvirzīja Roberts Levandovskis. Trīs minūtes pirms puslaika beigām Kingslijs Komans ar sitienu no vārtsarga laukuma stūra panāca 2:0, bet 70.minūtē pēc veiksmīgas izspēles Deniss Garmašs vienus vārtus atguva.

E apakšgrupā uzvaru nodrošinājusi "Bayern", kurai ir 15 punkti piecās spēlēs, "Barcelona" guvusi septiņus punktus, "Benfica" piecus un "Dynamo" - vienu.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūst nākamajā kārtā, trešā pārceļas uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona ir beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas "Chelsea" ar 1:0 pārspēja Mančestras "City".