Vienā no tiem, kas uzņemts 19. februārī, redzams pilns "Cirkon" palaišanas cikls, parādot raķetes palaišanu no fregates "Admiral Gorškov" klāja.
VIDEO: "Cirkon" palaišana (2022. gada 19. februāris)
Svarīga nianse slēpjas faktā, ka, izmantojot universālu palaišanas iekārtu, izstrādātāji bija ierobežoti attiecībā uz raķetes lielumu. Turklāt tās palaišanai tiek izmantots arī universāls konteiners, līdzīgs tam, kas tiek izmantots pretkuģu raķešu "Onyx" palaišanai, kuras tiek palaistas gan no kuģiem, gan no "Bastion" piekrastes kompleksiem.
Vienlaikus "Onyx" darbības rādiuss ir līdz 300 km un augstuma ātrums līdz 2,6 mahiem (0,88 km/s). Tas nozīmē, ka ar tādiem pašiem parametriem jaunajai "Cirkon" raķetei ir trīsreiz lielāks darbības rādiuss un ātrums.
Vai "Cirkon" var uzskatīt par virsskaņas spārnoto raķeti?
Trīsreiz lielāks ātrums un darbības rādiuss nenozīmē trīsreiz sarežģītāku attīstību, bet gan nepieciešamību apgūt pilnīgi jaunas tehnoloģijas, kas saistītas ar pašu virsskaņu.
Galvenā problēma ir virsskaņas caurplūdes reaktīvā dzinēja izveide, kā arī īpaši sakausējumi, kas spēj izturēt ļoti augstas temperatūras.
Pats galvenais ir vadības sistēma, jo virsskaņas lidojums nozīmē lidojumu karstas gāzes mākonī - plazmā, caur kuru nevar iekļūt radioviļņi. Citiem vārdiem, šādā lidojumā jebkura raķešu vadības sistēma ir bezspēcīga, raksta UNIAN.
Tāpēc ir divas versijas, kā darbojas "Cirkon". Pirmā - raķete tiek iestatīta uz koordinātēm, un tad darbojas tikai inerciālā sistēma. Tā noved raķeti līdz mērķa zonai ar lielu kļūdu robežu, bet neprecizitāti kompensē kodollādiņa jauda.