C, 30.11.2023.

Pēc Krievijas pasludināšanas par teroristisku valsti kiberaktīvisti ķērušies klāt Saeimas resursiem

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: JARIRIYAWAT/Shutterstock

Šobrīd Krievijas agresiju atbalstoši kiberaktīvisti vērš apjomīgu piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumu pret Saeimas resursiem, norāda informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāve Madara Krutova.

Pateicoties tehnoloģiju uzņēmumam SIA "Tet" un iepriekš sagatavotiem aizsardzības risinājumiem, Saeimas darbs nav traucēts.

Vienlaikus Krutova norādīja, ka sagaidāms, ka situācija kibertelpā varētu saasināties un šādi huligāniski uzbrukumi ar pārslodzi noteikti atsevišķos gadījumos varētu būt arī sekmīgi, jo ne visi publiskā sektora resursi ir aizsargāti vienādi.

Jau ziņots, ka Saeima šodien oficiālā paziņojumā atzina Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu, bet pašu Krieviju - par terorismu atbalstošu valsti.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu