Strēlnieku laukumā izcēlies ugunsgrēks okupācijas muzeja ēkā
Foto

Otrdienas rītā Vecrīgā izcēlies ugunsgrēks Latvijas Okupācijas muzeja ēkā, kuram patlaban tiek būvēta piebūve.

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece, īsi pirms plkst.10 tika saņemta informācija, ka no kādas trīsstāvu mājas Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā, nāk dūmi.

Notikuma vietā patlaban strādā 30 ugunsdzēsēji. Pēc Palkavnieces stāstītā, ēkā notiek gruzdēšana starpsienu siltinājumā.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāve Inta Plūmiņa aģentūrai LETA sacīja, ka ēkā pamanīts sadūmojums, kas nācis no siltinājuma materiāla, taču degšana ar atklātu liesmu nenotiek. "Patlaban notikuma vietā strādā gan ugunsdzēsēji, gan būvnieka "Skonto būve" darbinieki. Uz ēku devušies arī VNĪ pārstāvji," sacīja Plūmiņa.

Kā novēroja aģentūra LETA, uz Latvijas Okupācijas muzeja ēkas jumta strādā četri ugunsdzēsēji, bet pie nama redzamas kopumā četras ugunsdzēsēju mašīnas un viena mediķu brigāde. No ārpuses nav redzami dūmi vai uguns.

Kā ziņots, Latvijas Okupācijas muzejam patlaban tiek celta piebūve. 13.septembrī muzeja "Nākotnes nama" pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Projektu realizē SIA "Skonto būve".

Būvobjekta teritorijā jau septembrī bija savesta daļa no rievsienām, kuras bija plānots iegremdēt gar Grēcinieku ielu. Tāpat Okupācijas muzeja nama sienai, kas redzama no Grēcinieku ielas puses, jau septembrī bija noņemts apšuvums, sagatavojot to apvienošanai ar "Nākotnes namu".

Ugunsgrēks muzeja ēkā izcēlās arī 2016.gada 15.aprīlī. Toreiz aizdegās jumts, un ugunsgrēks nepilnas stundas laikā tika nodzēsts. Ugunsdzēsēji toreiz pieļāva, ka nelaime izcēlusies elektroinstalācijas bojājumu dēļ. Tobrīd ēkā netika veikti nekādi būvniecības darbi, tajā nebija arī nekādu būtisku materiālo vērtību.

Uz augšu