VIDEO ⟩ "Telefoni tikai brīvajā laikā." Valsts aizsardzības dienesta gaita - kā tas notiks?

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
NBS karavīri.
NBS karavīri. Foto: Paula Čurkste/LETA

Piektdien, 14. aprīlī, Aizsardzības ministrijas portāls "Sargs.lv" rīkoja tiešsaistes diskusiju, kurā Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pieaicinātie pārstāvji stāstīja, kā noritēs jauniešu dienests pirmajā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vecākais instruktors štāba virsseržants Lauris Krīgers tiešraidē stāstīja, ka mobilos telefonus militārā dienesta karavīri drīkstēs izmantot tikai ārpus nodarbībām.

Jau ziņots, ka šā gada 5. aprīlī Saeima trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot, ka Latvijā tiek ieviests valsts aizsardzības dienests.

Valsts aizsardzības dienesta likums nosaka pienākumu dienēt valsts aizsardzības dienestā katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones – sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu uzsāks šī gada 1. jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024. gada 1. janvāra – dienests tiek noteikts kā obligāts. Jāatzīmē, ka arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, nepieciešamības gadījumā, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi.

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam notiks līdz 15.maijam. Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos, kandidāti aicināti zvanīt uz tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu vad@klustikaravirs.lv.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu