Pk, 19.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Noticis trešais nogruvums; Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 54

Apollo.lv
Noticis trešais nogruvums; Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 54
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 154
Foto: Apollo

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 54. Vēl vairāku cilvēku mirstīgās atliekas varētu būt zem gruvešiem.

Pirms plkst.18 sestdien noticis vēl viens - trešais nogruvums veikalā. Jaunākā informācija liecina, ka glābēji nav cietuši.

Ikvienu, kuram neizdodas sazināties ar kādu savu tuvinieku un ir pamats bažām, ka šis tuvinieks varētu būt cietis ceturtdien Zolitūdē notikušajā traģēdijā, policija lūdz zvanīt uz tālruni 110.

Patlaban joprojām turpinās glābšanas darbi sabrukušajā veikalā. Kā atzina Sadovskis, visu nakti situācija bija faktiski nemainīga - netika atrasts neviens gruvešos apraktais, taču rīts atnesa nepatīkamu vēsti.

LETA jau ziņoja, ka piektdienas vakarā no sabrukušā lielveikala «Maxima» slimnīcā ar acs traumu tika nogādāts kāds Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks.

Līdz ar to kopumā no traģēdijas vietas līdz sestdienas rītam hospitalizētas 29 personas, vēl vairākiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Naktī uz sestdienu simtiem cilvēku bija pulcējušies pie sagruvušā veikala, bet teritoriju, kurā tiek veikti glābšanas darbi, ieskāva sveces, novēroja aģentūra LETA.

Notikuma vietā vienā laidā turpinājās gruvešu pārmeklēšana, pielietojot speciālo tehniku, tai skaitā lielgabarīta celtņus. Pārcilātie gruveši aiz norobežojošajām barjerām ar traktoriem tika krauti lielā kaudzē.

Klātesošie izturējās mierīgi un klusi. Cilvēki turpināja pie barjerām nolikt sveces un ziedus. Jaunieši atnākušajiem piedāvāja cienāties ar pīrādziņiem un siltu tēju, novēroja aģentūra LETA.

Ārpus barjeru norobežotās teritorijas tika iznesti gari soli, lai cilvēki, kas atnākuši uz nelaimes vietu, varētu apsēsties.

Vairākos notikuma vietai blakus esošo māju logos naktī dega sveces.

Kā ziņots, ceturtdien vakarā Rīgā sabruka lielveikals «Maxima», kas atrodas Zolitūdē, Priedaines ielā. Vispirms ēkai iebruka jumts, bet pēc tam sagruva arī siena. Traģēdijā gāja bojā un tika ievainoti vairāki nekā pussimts cilvēku. Trīs no bojāgājušajiem bija ugunsdzēsēji-glābēji, kuri pildīja dienesta pienākumus.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Iepriekš traģiskākais negadījums notika 2007.gada 23.februārī, kad ugunsgrēkā pansionātā «Reģi», ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā, gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu