Tramps vēlējies saistīt palīdzību Ukrainai ar izmeklēšanu pret Baideniem

Donalds Tramps

FOTO: JONATHAN ERNST / REUTERS

SV prezidents Donalds Tramps pērn savam nacionālās drošības padomniekam Džonam Boltonam teicis, ka iesaldēs militāro palīdzību Ukrainai, līdz tā nebūs sākusi izmeklēšanu saistībā ar Trampa iespējamā vēlēšanu sāncenša Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbībām, svētdien vēstīja laikraksts "New York Times", atsaucoties uz Trampa bijušā padomnieka Boltona grāmatas melnraksta variantu.

Kā skaidrojis Boltons, Tramps 2019.gada augustā viņam paziņojis, ka negrib atsaldēt Kongresa apstiprināto 391 miljonu dolāru, līdz Kijeva nebūs sniegusi atbalstu ar izmeklēšanu. Liela daļa šīs summas - 250 miljoni dolāru - bija paredzēta Kijevai Ukrainas drošības atbalsta iniciatīvas ietvaros.

Nauda tika atbloķēta tikai 2019.gada septembrī.

Boltons jau paudis gatavību liecināt Senātā impīčmenta prāvas ietvaros. Savukārt Tramps vairākiem savas administrācijas līdzstrādniekiem aizliedzis piedalīties izmeklēšanā.

Decembrī vairāki Rietumu mediji vēstīja, ka ASV administrācija uzsākusi Ukraini paredzētās palīdzības iesaldēšanas procedūru pusotru stundu pēc Trampa 25.jūlija telefonsarunas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Trampa administrācija noliedz, ka pastāvētu saistība starp šo sarunu un palīdzības apturēšanu Ukrainai.

Uz augšu