Jaunzēlandē pēc vairāk nekā 100 dienām atgriezies Covid-19

Covid-19. Ilustratīvs foto.

FOTO: WANA NEWS AGENCY / VIA REUTERS

Jaunzēlandē otrdien reģistrēti pirmie lokālie jaunā koronavīrusa transmisijas gadījumi 102 dienu laikā, paziņojušas amatpersonas.

Četri šādi gadījumi konstatēti Oklendā, paziņoja Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna.

Inficējušies ir vienas ģimenes locekļi. Inficēšanās avotu nav izdevies noskaidrot, atklāja premjerministre.

"Pēc 102 dienām mums ir pirmie Covid-19 gadījumi ārpus pārraudzītām izolācijas vai karantīnas vietām (..), mēs visi esam neticami smagi strādājuši, lai novērstu šādu scenāriju,"

sacīja Ārdena, kura izpelnījās starptautisku atzinību par sākotnējo reakciju uz pandēmiju un sekmēs tās iegrožošanā.

Premjerministre uzsvēra, ka Jaunzēlande ir rēķinājusies ar šādu scenāriju un ir tam gatavojusies.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) šodien slavēja Jaunzēlandi kā piemēru citām valstīm tam, kā veiksmīgi izskaust vīrusa izplatīšanos sabiedrībā.

Jaunzēlandē vīrusa pārnešana sabiedrībā nebija konstatēta kopš maija, un valstī, kuras iedzīvotāju skaits mērāms piecos miljonos, no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši tikai 22 cilvēki.

Rezultātā pēdējos mēnešus jaunzēlandieši varēja baudīt gandrīz normālu ikdienu, nebija jāievēro sociālā distancēšanās un atļauti sporta un kultūras pasākumi.

Taču amatpersonas ir vairākkārt aicinājušas cilvēkus nekļūt bezrūpīgiem un brīdinājušas, ka otrais vīrusa vilnis ir neizbēgams.

Reaģējot uz inficēšanās gadījumiem Oklendā, pilsēta no trešdienas tiks noslēgta uz vismaz trīs dienām, un pārējā valstī tiks atjaunotas vairākas sociālās distancēšanās prasības.

Aktuālākās ziņas