Baltkrievijas opozīcijas līdere: Lukašenko diktatūras noziegumi ir jāizmeklē

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska.

FOTO: Reuters/ScanPix

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska trešdien, 9. jūnijā, ierosināja izveidot starptautisku tribunālu ar mērķi izmeklēt Baltkrievijā notiekošo un pie atbildības sauktu autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu. 

"Lukašenko diktatūras noziegumi" ir jāizmeklē", Čehijas Senātā trešdien, 9. jūnijā, paziņoja Cihanouska.

Cihanouska ieradusies Čehijā pasaules tūres ietvaros, un tās gaitā viņa tiekas ar politiķiem un trimdas baltkrieviem, cenšoties vairot atbalstu Baltkrievijas opozīcijai.

Čehijas Senāta prezidents Milošs Vistrčils Cihanousku pirmdien vizītes gaitā Prāgā stādīja priekšā kā "ievēlēto Baltkrievijas prezidenti".

Cihanouska uzsvēra, ka vienīgais ceļš laukā no krīzes Baltkrievijā ir brīvas vēlēšanas starptautiskās sabiedrības uzraudzībā. Viņa arī atkārtoti izteica nosodījumu Minskas režīmam par opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanu pirms divām nedēļām Minskā, kad tur Baltkrievijas varasiestādes bija piespiedušas nosēsties lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnu.

Četras dienas ilgajā vizītē Čehijā Cihanouska tikās ar Čehijas premjerministru Andreju Babišu, ārlietu ministru Jakubu Kulhāneku un prezidentu Milošu Zemanu.

Zemans novēlēja viņai "uzvaru cīņā ar Eiropas pēdējo diktatoru".