Vietējā iedzīvotāja par ēku stāsta: "Lūk, aiziesiet uz to pusi, tur, pirmās durvis, tur ir bezpajumtnieki. Bomži. Viņi dzīvo tur jau ilgu laiku. Tur viss ir briesmīgi. Sūdu perēklis, piedodiet!"
Vairākkārt ēkā dzīvojošie bezpajumtnieki to ir aizdedzinājuši.
Cilvēku drošību apdraudoša būve ir potenciāli bīstamā tehniskajā stāvoklī. Rīgas domes Īpašuma departaments vēsta, ka ēka pieder Lielbritānijā reģistrētai juridiskai personai, kuru īpašuma departaments vairākkārt esot aicinājis sakārtot šo namu, taču atsaucība nav bijusi.
Tādēļ būve pirms pusotra gada tika klasificēta kā paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa objekts. Šobrīd īpašniekam dots laiks līdz janvāra beigām, lai nodrošinātu daudzstāvu ēkas nepieejamību nepiederošām personām. Ja tas netiks izdarīts, sekos lēmums par piespiedu sakārtošanu.
Video: Raidījuma "Degpunktā" sižets