Stoltenbergs brīdina par ilgstošu karu Ukrainā

Apollo.lv
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs NATO samitā Viļņā
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs NATO samitā Viļņā Foto: PETRAS MALUKAS/AFP

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs brīdināja, ka karš Ukrainā tik drīz nebeigsies, vēsta medijs "Politico".

Stoltenbergs sacīja, ka lielākā daļa karu ilgst ilgāk, nekā gaidīts. "Mēs visi vēlamies ātru mieru. Tajā pašā laikā mums ir jāatzīst: ja [Ukrainas prezidents Volodimirs] Zelenskis un ukraiņi pārtrauks cīnīties, viņu valsts vairs nepastāvēs. Ja prezidents Putins un Krievija beigs cīnīties, mums būs miers," viņš sacīja.

Ukrainas karavīri spējuši izlauzties cauri krievu aizsardzībai un pretuzbrukumā pret Krievijas karaspēku gūst progresu, septembra sākumā sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Ukraiņi pakāpeniski gūst panākumus, un tas apliecina to, cik svarīgs ir mūsu atbalsts, kā arī mūsu spējas un apņemšanās šo atbalstu turpināt," Eiropas Parlamenta deputātiem sacīja alianses vadītājs.

"Tās ir smagas cīņas, sarežģītas cīņas, bet viņi ir spējuši pārraut krievu spēku aizsardzības līnijas, un viņi virzās uz priekšu," norādīja Stoltenbergs.

Pēdējo dienu laikā Kijiva ziņojusi, ka nogurdinošajā dienvidu ofensīvā ukraiņu karavīri pārrāvuši Krievijas pamatīgi nocietināto pirmo aizsardzības līniju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu