Pk, 22.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

8.Starptautiskā festivāla Latviabeerfest 2018 atklāšana

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

23.maijā pulksten 16.00 pašā Rīgas sirdī - Vērmanes dārzā ar svinīgu Lielās festivāla alus mucas spundes sišanu atklās 8. Starptautisko alus festivālu Latviabeerfest 2018.

Simboliski, jau vairākus gadus LATVIA BEERFEST lielo alus mucu atver Rīgas vicemērs Andris Ameriks, kopā ar alus festivāla idejas entuziastu Latvijā Andreju Šikoru un kādu no labākajiem valsts alus meistariem, tā simboliski pasludinot festivālu par atklātu.

Kā izteicās Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekle Vita Jermaloviča «Festivāls ir lieliska iespēja vienuviet iepazīt teju visas labākās tradicionālās Latvijas un citu valstu alus šķirnes, kā arī iepazīt ko pavisam jaunu un nebijušu. Un, ja to var baudīt kopā ar gardām uzkodām, labu mūziku – kas var būt labāks? Atliek vien novēlēt, lai kādu dienu tas sasniegtu pasaules slavenā Oktoberfest līmeni!»

Tradicionāli alus nogatavināšanai izmanto ozolkoka mucas, koka kublus, vai muciņas. Pēc mūsu senču tradīcijām, faktiski katram Jānim vai Pēterim šāda muciņa bija mājās. Alu dzert no šādas muciņas Jāņos un Pēteros bija pašsaprotami. Zinātāji zin stāstīt, ka gardi izdodas tie dzērieni, kas izturēti vecās mucās, kurās iepriekš uzglabāts viskijs vai vīns. Stiprais alkohols nomāc apiņu smaržu un padara putojošo dzērienu stiprāku.

Katru gadu LATVIA BEERFEST lielā alus muca pati «izdomā» vai tā tiks atvērta ar vai bez alus salūta. Organizatori ievērojuši, ja muca tiek atvērta bez salūta, alus tiek dzerts mazākos daudzumos, nekā tajos gados, kad tā ir atvērta ar salūtu. LATVIA BEERFEST lielo alus mucu Latvijas lielākajiem alus svētkiem dāvāja senākais un zināmākais alus festivāls Oktoberfest un to darinājis Vācijas uzņēmums «Schmid», Minhenē.

Ir izveidojusies jauka tradīcija, ka katru gadu tiek izraudzīta viena alus darītava, kurai ir tas gods piepildīt festivāla galveno alus mucu. Šogad šis gods ir ticis alus darītavai «Brālis». Latvijā notiekošais alus festivāls nu jau ir oficiāli iekļauts Eiropas Alus festivālu kartē un katru gadu viesu skaits palielinās. Esam priecīgi par to, ka festivālu var apmeklēt visa ģimene, parūpējoties, lai ne tikai alus cienītājiem būtu interesanti, bet arī pārējiem viesiem, kuri var baudīt labu atmosfēru, labā kompānijā arī pie kvasa kausa. Par pašiem mazākajiem, kuriem alu lietot nav ļauts, organizatori arī ir padomājuši, ierīkojot tiem speciālu atpūtas vietu - ar izklaidi.

Vērmanes dārzs ir viens no krāšņākajiem Rīgas parkiem un ir vecākais Rīgas publiskais parks, tādēļ festivāla organizatori ir pateicīgi Rīgas domei par iespēju rīkot festivālu tieši šajā parkā, kur laipni tiek gaidīti gan mūsu alus garšas mīļotāji, gan Latvijas viesi.

Baudīsim garšu!

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd

Uz augšu