T 14.04.2021.

Objektu festivāls «Ziemassvētku egļu ceļš 2012»

FOTO: Edijs Pālens/LETA

No piektdienas, 7.decembra, rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs apskatāmi 50 festivāla «Ziemassvētku egļu ceļš 2012» vides objekti. Festivāls risināsies līdz nākamā gada 13.janvārim, portālu «Apollo» informēja Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, Dzintra Āboliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore.

«Vides objektu festivāls «Ziemassvētku egļu ceļš» galvaspilsētā notiek no 2010. gada un akcentē Rīgu kā mākslas un inovatīvu ideju pilsētu. Festivāls ir mākslas aktivitāte pilsētvidē, kuras laikā Ziemassvētku simbols - egle tiek eksponēta kā vides objekts jaunos un oriģinālos vizuālos risinājumos, katra ar savu stāstu vai vēstījumu. Katru gadu aktuāla ir daudzveidīgas festivāla programmas izveide, piesaistot atbilstošas tematikas pilotprojektus un aktivitātes. Jau 500 gadus Ziemassvētku egles ir stāstījušas vienu un to pašu - mums tīkamo stāstu. Festivāls «Ziemassvētku egļu ceļš» piedāvā unikālu iespēju ieklausīties arī citos egļu stāstos,» tā festivālu raksturo idejas autors, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Šogad festivāla ekspozīcijā būs skatāmi piecdesmit «Egļu stāsti», tajā skaitā izcilākie iepriekšējo gadu, kā arī daudzi jauni, šogad tapuši vides objekti. Tos radījuši profesionāli mākslinieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mācībspēki. Vides objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai. Turklāt no 10.decembra līdz 20.decembrim izstādē Rātsnamā (Rātslaukums 1) būs apskatāms Latvijas Mākslas akadēmijas studentu festivāla objektu projektu tapšanas un to realizēšanas process pilsētvidē.

Festivāls jau no sava pirmsākuma ir iemantojis gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu interesi, jo ikvienam ļauj iepazīt un apskatīt gaismas un video objektu instalācijas, kā arī neparastos materiālos un formās veidotas Ziemassvētku egles. 2010. gada projekta laikā pilsētvidē tika eksponēti 25 vides objekti, bet pērn - 42.

http://m.1188.lv/ziemassvetki/festivals.