Analītiķi: Putins gatavo krievus ilgam karam

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Krievijas prezidenta Vladimira Putina runa 9. maija parādē Maskavā liecina, ka viņš cenšas sagatavot krievus ilgstošam karam, norāda ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Putins nav izmantojis savu vēstījumu Krievijas "uzvaras" dienā, lai retorikā ieviestu būtiskas izmaiņas, un atkārtoja līdzšinējos naratīvus, gatavojoties ilgstošam karam un attēlojot Krieviju kā valsti, kas sekmīgi stāv pretī visiem Rietumiem, norāda domnīcas eksperti.

Ikgadējā uzrunā par godu PSRS uzvarai 1945.gadā pār Vāciju Putins apgalvoja, ka "pret Krieviju izvērsts īsts karš", Krievija devusi pretsitienu starptautiskajam terorismam un turpina "aizstāvēt" Donbasa iedzīvotājus.

Tiesa gan, Putins nepiedāvāja kaut kādu konkrētu redzējumu tam, kā izvairīties no neveiksmēm, kas krievu armiju vajā Ukrainā, vai izmainīt kara struktūru.

Tā vietā Putins izmantoja runu, lai pastiprinātu seno retoriku, kas vērsta uz Krievijas sabiedrības sagatavošanu ilgstošam karam Ukrainā, atceroties Otro pasaules karu, teikts ISW analīzē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu