Brīdinājums!

Apstiprinu, ka esmu vismaz 18 gadus vecs!

"Mēs zinājām, ka tas beigsies ar cilvēka slepkavību." Kā kaķēnu nonāvēšanas video palīdzēja atmaskot nežēlīgu slepkavu (5)

Luka Magnota pašbildē. Foto: AFP / Scanpix
Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

"Labāk slikta slava nekā dzīve bez slavas" - aptuveni šāds moto motivēja vienu no pēdējās desmitgades brutālākajiem un šokējošākajiem slepkavām, kanādieti Luku Roko Magnotu, kurš ir atbildīgs par šausminošu nežēlību pret dzīvniekiem un cilvēka slepkavību. Šis stāsts iedvesmojis arī milzu popularitāti guvušo "Netflix" dokumentālo seriālu "Don't F**k With Cats".

"Viens vīrietis un ledus cirtnis"

No kofera dvakoja neizturama smirdoņa. Tas jau vairākas dienas stāvēja siltajā Monreālas pavasara saulē, kur to ievēroja mājas sētnieks, kurš bija devies uzkopt aleju aiz daudzdzīvokļu mājas.

Sākotnēji vīrietis to ignorēja, taču no tā nākošā smaka ar katru dienu kļuva aizvien spēcīgāka. Viņš vēlāk atminējies, ka koferis smirdējis šķebinoši saldi - kā pūstošs cūkgaļas cepetis.

Sētnieks izlēma pārbaudīt, kas tieši slēpjas noslēpumainajā somā. Attaisījis to, viņš atsprāga pāris soļus atpakaļ - koferī bija pūstošs vīrieša torss. Viņa vēders bija klāts ar smalkām, pūžņojošām brūcēm. Blakus nebija atrodamas nelaiķa ekstremitātes un galva.

Foto: AFP / Scanpix

Drīzumā kļuva skaidrs, ka trūkstošās ķermeņa daļas nemaz nevajadzēja meklēt dzīvokļu mājas tuvumā. Nelaiķa labā pēda pa pastu tika nosūtīta Kanādas premjerministra birojam. Nelaiķa labā roka, kas bija adresēta Kanādas Liberālajai Partijai, tika laikus pārtverta pasta šķirošanas laikā.

Otrās ķermeņa puses ekstremitātes tika nosūtītas divām pamatskolām Vankūverā, kur kāds savu dienu sāka, atverot paciņu, kurā bija pūstošas mirstīgās atliekas.

Vainīgo atrast nenācās grūti - izrādījās, ka šo cilvēku jau pāris gadus par asinis stindzinošu vardarbību pret zvēriem meklēja interneta lietotāji, turklāt vainīgais pats bija nofilmējis slepkavību un izlicis apskatei kādā šokējošiem video paredzētā vietnē.

Foto: AP/Scanpix

Vīrieti, kurš klipā ar nosaukumu "Viens vīrietis un ledus cirtnis" ar skrūvgriezi brutāli atņēma dzīvību ķīniešu studentam Linam Džunam, sauca Luka Roko Magnota.

Likumsargiem bija divi jautājumi - kāpēc viņš tā rīkojās un kur viņš bija pazudis.

Ārprātības pirmsākumi

Luka Roko Magnota piedzima kā Ēriks Ņumens Kanādas pilsētā Ontārio 1982. gadā. Sasniedzis pilngadību, Ēriks izvēlējās vārdu mainīt, lai atbrīvotos no pagātnes nastas, vēlāk medijiem atklājusi viņa māte.

"Viņš teica, ka ar viņu bērnībā ir notikušas šausmīgas lietas," kanādiešu izdevumam "The Globe and Mail" stāstījusi viena no retajām Lukas draudzenēm Nina Arseno.

Viņa intervijā atklājusi, ka notikušais vīrieti esot mocījis tik smagi, ka dažkārt viņš ir sācis nekontrolēti ar dūrēm sist sev pa seju.

Joprojām nav skaidrs, kādas šausmas tieši varēja būt paslēpušās Magnotas atmiņās. Iespējams, traumatisks varētu būt apstāklis, ka zēna vecāki viņu 10 gadu vecumā atstāja valdonīgas un vardarbīgas vecmāmiņas uzraudzībā.

Situāciju noteikti vieglāku nepadarīja arī pusaudža gadi mazā pilsētā, kura īpaši labi neuztvēra puiša biseksualitāti. Tikpat iespējams, ka pie vainas bija garīgās veselības problēmas - Luka, kura tēvs slimoja ar paranoīdu šizofrēniju, medijiem atklājis, ka 18 gadu vecumā sācis dzirdēt balsis savā galvā.

Foto: AFP / Scanpix

Lai kas arī bija tik ļoti ievainojis vīrieti, Magnota darīja visu, kas bija viņa spēkos, lai izdzēstu Ēriku Ņumenu no savas pagātnes. Viņš ar plastiskās ķirurģijas palīdzību pilnībā izmainīja savu seju un sāka darboties kā prostitūta un porno aktieris.

Viņa tante vēlāk Kanādas nacionālajā televīzijā atklāja: "Viņš bija kā bumba ar laika degli."

Lina Džuna traģiskā nāve

33 gadus vecais Lins Džuns bija vientuļš. Ķīnietis, kurš bija ieradies Kanādā, lai turpinātu savas inženierzinātņu studijas, Monreālā dzīvoja mazāk nekā gadu un nebija ieguvis īpaši daudz draugu.

"Viņš vēlējās atrast kādu ar kopīgām interesēm. Viņš nebija to pelnījis," portālam "The Star" pavēstīja viens no vīrieša draugiem.

Magnota nopratināšanā atzina, ka viņš saticis vīrieti 2012. gada 24. maijā. Lins bija atbildējis uz Lukas sludinājumu, kurā viņš meklēja tikšanos ar kādu, kurš būtu ieinteresēts dzimumattiecībās un seksuālās spēlēs ar sasiešanu. Luka bija minējis, ka grasās viņu tikšanos iemūžināt video. Lins neiebilda.

Tonakt Lins ap deviņiem vakarā nosūtīja īsziņu savam draugam. Nākamajā dienā internetā jau bija izlikts video ar viņa slepkavību, kā arī ar nekrofiliskām darbībām, kas veiktas ar viņa sadalītā ķermeņa daļām.

11 minūtes garajā video bija redzams arī tas, kā Luka nogalina istabā esošu suni, kuru pirms tam baro ar gabaliem no nogalinātā vīrieša miesas. Šausminošajām darbībām fonā skan grupas "New Order" dziesma, kas dzirdama filmas "Amerikāņu psihopāts" sākuma ainā.

Izmeklēšanas gaitā atklājušies papildus video materiāli, kuros redzams, kā slepkava nodarbojas ar kanibālistiskām darbībām.

Kaķēnu slepkavības un "interneta detektīvi"

Jau gadu pirms Lina Džuna slepkavības par Lukas Magnotas identitātes atklāšanu internetā tika piesolīti 5 tūkstoši ASV dolāru. Viņa patieso vārdu un seju divu gadu garumā centās atklāt bariņš ar interneta lietotājiem, kuru uzmanību bija piesaistījuši video, kuros kāds vīrietis īpaši nežēlīgos veidos nogalina kaķēnus.

Šie "detektīvi" vēl pirms Lukas pirmās cilvēka slepkavības bija savākuši diezgan iespaidīgu informācijas apjomu no briesmīgo video detaļām - viņi atsevišķi analizēja katru video kadru, mēģinot atklāt kaut mazākās norādes par dzīvnieku slepkavas identitāti un atrašanās vietu. Pēc ilgstošas izmeklēšanas šī grupa, kas savā popularitātes pilnbriedā sasniedza pat vairākus tūkstošus dalībnieku, bija secinājuši, ka video redzamais vīrietis ir Luka Roko Magnota no Kanādas. Viņi ar šo informāciju dalījās arī ar policiju, paužot bažas, ka viņš drīzumā noslepkavos arī kādu cilvēku.

Foto: AFP / Scanpix

Tiklīdz interneta okšķeriem bija zināms vainīgā vārds, tālākas informācijas atrašana nebija sarežģīta. Luka bija divreiz izveidojis pats savu tiešsaites enciklopēdijas "Wikipedia" lapas, radījis vairākas viltus fanu mājaslapas, kuras pats piepildīja ar komentāriem no viltus profiliem. Izmeklētājiem ātri vien kļuva skaidra vīrieša apsēstība ar sērijveida slepkavām - kādā mirklī viņš bija centies izplatīt baumas, ka viņš tiekas ar vienu no nīstākajām sievietēm Kanādā, sērijveida slepkavu Karlu Homolku.

Interneta lietotāji secināja, ka Magnota ar kaķu slepkavībām ir centies sev nodrošināt savāda veida slavu. Intervijā žurnālam "Rolling Stone" viena no šīs "izmeklēšanas grupas" dalībniecēm atklājusi, ka "internetā ir nerakstīts likums - neaiztiec kaķus. Viņš zināja, ka šādi pievērsīs visu uzmanību."

Policija uz šiem ziņojumiem nereaģēja. Viens no ziņotājiem internetā atklājis, ka "policija man atbildēja, ka tie ir tikai kaķi. Es viņiem teicu, ka šis noteikti beigsies ar cilvēka slepkavību. Viņi neklausījās".


Lukas Magnotas medības

Tiklīdz šausminošais video ar Lina Džuna slepkavību tika atzīts par autentisku, policija sāka slepkavas medības. Netālu no liktenīgā kofera atrašanas vietas tika konstatēti saplēsti dokumenti ar Lukas Roko Magnotas vārdu, kā arī pieprasīti video novērošanas kameru ieraksti, kuros bija redzams, kā abi vīrieši ieiet kāpņutelpā un kā pēc vairākām stundām Luka vairākos piegājienos nakts melnumā atbrīvojas no lieliem, melniem plastmasas maisiem.

Kad izmeklētāji saņēma orderi, viņi pārbaudīja arī Magnotas dzīvokli, kur, neskatoties uz rūpīgo tīrīšanu, atrada plašas asiņu pēdas uz visām iespējamajām virsmām. Drīzumā apstiprinājās arī tas, ka pastā nosūtītās ķermeņa daļas pieder tam pašam upurim.

Ap šo laiku Luka, kurš pirms vairākiem gadiem vienā no savām "fanu mājaslapām" bija publicējis rakstu, kurā skaidro, kā iespējams pilnībā aizbēgt no sabiedrības redzesloka, bija devies uz Parīzi. Slepkava tika izsludināts Interpola meklēšanā. Parīzes policija sekoja viņa pēdām, taču nespēja viņu atrast.

Foto: Reuters/ScanPix

Pa šo laiku Luka Roko Magnota jau ar autobusu bija devies uz Berlīni. Pavadījis pilsētā dienu, viņš devās uz interneta kafejnīcu, kur viņu atpazina tās īpašnieks. Aizturēšanas mirklī, 2012. gada 4. jūnijā, Luka internetā meklēja pats savu vārdu

Slepkavas vārdi

"Kaut kas man to lika izdarīt. Tas man deva savādu enerģiju. Manās smadzenēs vienkārši kaut kas notika," pirmstiesas procesā psihiatram atzinis pats Luka.

Luka stāstīja, ka viņš un Lins esot bijuši mīlnieki, kas izlēmuši kopā pavadīt nakti. Ceļā uz dzīvokli slepkava esot pamanījis melnu automašīnu, kas viņam esot radījusi domas par to, ka ķīniešu tautības students ir spiegs. 

"Sasien viņu. Sagriez gabalos. Dari to, viņš ir no valdības," esot teikušas balsis. Pēc slepkavības balsis esot viņam likušas mirstīgās atliekas "atgriezt valdībai".

Grūti teikt, vai Magnota nemelo. "Toronto Sun" intervēts psihiatrs, kurš piedalījies izmeklēšanas procesā minējis, ka "noziegums rada ļoti organizēta cilvēka iespaidu". Arī citi speciālisti minējuši, ka viņa galvenais motīvs, visticamāk, bija uzmanības gūšana. Luka Roko Magnota uzskatīja, ka negatīva uzmanība ir labāka nekā dzīve bez uzmanības.

Magnotas tiesas prāva kļuva par vienu no skatītākajām Kanādā. Zvērinātie nepieņēma aizstāvības centienus pierādīt, ka Luka ir psihiski nepieskaitāms. 2014. gada decembrī tiesa viņam piesprieda mūža ieslodzījumu.

Foto: Reuters/ScanPix

"Es vairs nekad neredzēšu viņa smaidu, nedzirdēšu viņa smieklus, nelepošos par viņa sasniegumiem. Lina dzimšanas diena ir 30. decembrī, taču viņš nekad vairs nespēs to svinēt," portālam "Ottawa Sun" atklājis Lina Džuna tēvs.

Tikmēr Luka Roko Magnota, kurš 2039. gadā varēs iesniegt prasību par sprieduma pārskatīšanu, ir minējis ka viņam diezgan labi patīk cietumā - viņš varot klausīties savu mīļāko mūziku un skatīties filmas.

2017. gadā viņš ar cietumniekiem paredzēta sarakstīšanās portāla palīdzību iepazinies ar vairākus cilvēkus izvarojušo un nogalinājušo Entoniju Džolinu. Pāris cietumā esot apprecējies. Cietuma vadība ir abiem ir atteikusi tiesības uz pirmo kāzu nakti.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu