Kādā agrā 2011. gada rītā Timotija Picena māte izņēma sešus gadus veco dēlu no skolas Ilinoisas štatā, ASV . Māte ar dēlu pāris dienas izklaidējušies - apciemojuši zoodārzu un baseinu. Pēc trim dienām sieviete viesnīcā izdarījusi pašnāvību. Atstātajā zīmītē viņa rakstījusi, ka ar dēlu viss būšot kārtībā, bet neviens viņu nekad neatradīs. Nesen pasaules medijus pāršalca ziņa par to, ka puisis varētu būt atradies, taču, par nelaimi satrauktajai pazudušā zēna ģimenei, tā izrādījās nepatiesa. Par vienu no skaļākajiem bezvēsts pazušanas stāstiem ASV vēsta portāls "Cincinnati".

Policija 2011. gada 14. maijā kādā Ilinoisas štata Rokfordas pilsētas viesnīcā atrada 43 gadus vecās Eimijas Frajas-Picenas nedzīvo ķermeni. Viņai blakus atradusies pirmsnāves zīmīte, kas sākusies ar vārdiem - "Jūs viņu nekad neatradīsiet".

FOTO: AFP / Scanpix

Zīmītē pieminētais "viņš" bija sievietes sešus gadus vecais dēls Timotijs, kurš kopš tā laika vairs nav redzēts.

Sieviete zīmītē minēja, ka viņas dēls ir drošībā pie cilvēkiem, kas par viņu rūpēšoties. Pēc gandrīz astoņiem gadiem uz mirkli šķita, ka pazudušais zēns beidzot ir atradies - 2019. gada 3. aprīlī Kentuki štata policijā pieteicās kāds jauns vīrietis, kurš apgalvoja, ka viņu sauc Timotijs Picens.

Bailes no tā, ka viņai atņems dēlu 

Picenu saime bijusi klasiska, vidusmēra amerikāņu ģimene, kas dzīvojusi Ilinoisas štata Auroras pilsētā. Eimija un viņas vīrs Džims esot daudz strīdējušies. Neilgu brīdi pirms liktenīgajiem notikumiem izvērtās kārtējais strīds - Eimija Džimam esot draudējusi, ka savu dzimšanas dienu vēlas pavadīt ar kādu draugu, nevis vīru.

Šī bija Eimijas Frajas-Picenas ceturtā laulība. Eimija bieži draudējusi vīram, ka šo laulību gaida tāds pats gals, kā iepriekšējās. Sieviete jau reiz bija mēģinājusi izdarīt pašnāvību un ikdienā lietoja antidepresantus.

Picenu ģimenes locekļi medijam CNN izteikuši aizdomas, ka Eimijas psihiskā nestabilitāte bijusi saistīta ar bailēm no tā, ka šķiršanās gadījumā, Džims atņemtu viņai bērna aprūpes tiesības. Viņa pieņēma, ka bāriņtiesa nebūtu diez ko labvēlīga mātei, kas reiz jau mēģinājusi veikt pašnāvību.

2011. gada 11. maija rītā Džims aizvedis dēlu uz skolu. "Es tevi mīlu, uzvedies kārtīgi," teicis tēvs un noskatījies, kā viņa dēls, šūpojot somu, aiziet līdz skolotājai.

Videonovērošanas kameras fiksējušas, ka jau pēc pusstundas Timotijam pakaļ bijusi viņa māte. Džims par to uzzinājis tikai tad, kad ieradies Timotiju savākt no skolas. Ģimenes tēvs centies sazvanīt sievu, taču klausules otrā galā viņu gaidījusi autoatbildētāja balss. Abu nav bijis arī mājās. Nākamajā dienā Eimija un Timotijs tika pasludināti par pazudušiem.

"Timotijs ir mans"

Sekojošajās dienās Eimija tā arī ne reizi neatbildēja uz vīra zvaniem. Viņa ir sazinājusies ar savu mammu, Timotija vecmāmiņu, sakot, ka viņai un Timotijam nepieciešamas brīvdienas, un viņi drīz atgriezīšoties.

Viņa sazinājusies arī ar sava vīra brāli. "Mums viss ir kārtībā," teikusi sieviete, pēcāk piebilstot - "Timotijs ir mans".

Meklēšanā iesaistījušies Picenu ģimenes locekļi un draugi. Tikmēr Eimija un Timotijs izbaudījuši "mazu atvaļinājumu" - devušies uz zoodārzu netālu no Čikāgas pilsētas, aizbraukuši uz akvaparku, tad nonākuši kādā Viskonsīnas kūrortā.

Videoieraksti liecina, ka zēns nav juties nobijies vai apdraudēts un spēlējies ar rotaļu mašīnīti.

Videokameras pēdējo reizi Timotiju manījušas 13. maija rītā, kad viņš ar māti pametis kūrortu. Tās pašas dienas vakarā Eimija manīta kādā veikalā Rokfortas pilsētā. Puisēns vairs nav bijis ar viņu. Viedoierakstā redzams, ka sieviete ap 23.15 iegājusi savā viesnīcas numuriņā. Nākamajā dienā istabene atradusi viņas mirstīgās atliekas - policija vēlāk apstiprinājusi, ka sievietes organismā konstatēta letāla deva ar narkotikām. Viņa bija pašrocīgi sagraizījusi kaklu un plaukstu locītavas.

"Šeit atdus mīloša māte"

Uz Eimijas Frajas-Picenas kapakmeņa ir tikai divi vārdi - "Mīloša māte". Draugi un radi atceras, ka sieviete ir dievinājusi savu dēlu. Timotija vecmāmiņa portālam CNN atklājusi, ka "viņa dievināja viņu, un viņš tieši tāpat jutās par savu mammu".

Policija, kas rūpīgi mēģināja rekonstruēt pazušanas dienu notikumus, nokļuva pie slēdziena, ka nolaupīšana, visticamāk, ir bijusi iepriekš rūpīgi izplānota.

Eimija iepriekšējos mēnešos bija viena pati devusies pāris izbraukumos, taču izmeklēšanai tā arī nav skaidrs šo braucienu mērķis.

Par spīti milzīgajiem meklēšanas resursiem un plašai mediju rezonansei, Timotija Picena lietā vēl joprojām nebija jaunumu. 

Cerības stars

2015. gadā policijā vērsies kāds Floridas iedzīvotājs, kas pavēstījis, ka viņa rajonā dzīvojot kāds zēns, kas izskatoties pēc pazudušā Timotija. Pēc vīrieša vārdiem, zēns nav gājis skolā un viņa vecāki nav vēlējušies veidot jaunas iepazīšanās.

Vīrietis turklāt piebildis, ka kaimiņi pārvākušies uz Floridu neilgi pēc tam, kad ASV plašsaziņas mediji sākuši stāstīt par Picenu ģimenes lietu.

Par spīti ļoti cerīgajai sakritībai, policija noskaidrojusi, ka tas tomēr nav meklētais Timotijs.

Timotijam vienmēr līdzi esot bijusi identifikācijas kartīte, uz kuras bijis norādīts puikas vārds, fotogrāfija, kā arī pirkstu nospiedumi. Šī kartīte arī bijusi blakus Eimijas ķermenim viesnīcā.

Zēna tēvs, Džims, portālam "People Magazine" atklājis, ka Timotijs ir pratis piezvanīt uz policiju.

Viņu šos gadus nomokot jautājums - ko tieši Eimija būtu varējusi pateikt dēlam, lai tas visus šos gadus nebūtu mēģinājis sazināties ar tēvu?

Visus šos gadus Džims Picens turpina ticēt, ka viņa dēls ir dzīvs. Viņš nebeidz cerēt un turpina būvēt dārza namiņu. Tādu, kādu vienmēr bija vēlējies Timotijs.

23 gadus vecais viltvārdis

Nu, 2019. gadā, Timotijam būtu jābūt 14 gadus vecam. 2019. gada 3. aprīļa rītā Kentuki štatā, ASV, pie kādas sievietes pieskrējis jaunietis un lūdzis piezvanīt glābšanas dienestam.

Puisis esot teicis, ka viņš esot ticis nolaupīts un pārdots. Kad ieradušies tiesībsargi, jaunietis paziņojis, ka ir pazudušais Timotijs Picens. 

Zēna nolaupītāji bijuši "divi gaišādaini vīrieši ar kultūristiem līdzīgu miesasbūvi", norādīts īsā policijas ziņojumā. Vīrieši netālu no Sinsinati esošajā Šāronvilas pilsētā ieradās "Ford" markas automašīnā ar Viskonsinas numurzīmēm un apmetušies vietējā viesnīcā.

Diemžēl, pēc īsas pārbaudes nācis gaismā, ka "atrastais" zēns nebūt nav Timotijs, bet gan 23 gadus vecs Ohaio dzīvojošs vīrietis vārdā Braiens Rini. 

FOTO: AP / Scanpix

Štata ieslodzījuma vietu reģistra dati liecina, ka Rini 7. martā tika izlaists no cietuma, kur viņš izcieta sodu par laupīšanu un vandalismu. Viņš iepriekš nonācis policijas redzeslokā saistībā ar vēl citiem pārkāpumiem, piemēram, braukšanu bez autovadītāja apliecības, sabiedriskās kārtības traucēšanu un zādzību.

Ziņas, ka Timotijs tomēr nav atrasts, pazudušā zēna ģimene uzņēmusi smagi - tas ir kā "no jauna izdzīvot dienu", kad viņš pazuda, norādījusi Timotija tante Kara Džeikobsa.

Zēna vecmāmiņa portālam "Associated Press" sacījusi, ka Timotija tēvs Džeimss Picens "atkal ir satriekts". Policijas seržants Bils Roulijs nodēvējis Rini nepatiesos apgalvojumus par "vilšanos" un "veltu cerību došanu" pazudušā Timotija ģimenei.